Sitede Ara

   


   
      
   

 

Danışmanlık & Proje

Mamul ve yarı mamullerin fabrikalara girişi, üretim makinalarına gelişi, makinalardan çıkışı, barkodlanması, paketleme makinalarına gelmesi, kolilenmesi, üretim hatları arasında değişik katlara ve hatlara aktarılması, kaldırılması, paletleme sistemlerine aktarılması, depolanması ve kamyonlara yüklenmesine kadar olan süreç içerisinde tüm taşıma ve aktarım işlemlerini tasarlayıp imal etmekte olan firmamız bu konuda danışmanlık ve projelendirme hizmetleri de sunmaktadır. Tecrübeli mühendis kadromuz gelişmiş simulasyon tekniklerini de kullanarak özel otomasyon çözümleri üretmektedir.

Üretimini ve projelerini yaptığımız otomasyon sistemleri şöyle sıralanabilinir; Konveyörler; rulolu, tahrikli, dönişlü, paletli, akumulasyonlu, zincirli, teleskopik- Titreşimli Besleyiciler - Manipulatörler - Montaj Sistemleri - Malzeme Asansörleri - Kaldırma Platformları - Otomatik Kaldıraçlar - Montaj Robotları - Barkod entegre Sistemler - Vizyon entegre Sistemler - Ayırma/Dizme Sistemleri - Otomatik Stoklama ve Boşaltma sistemleri - Akıllı Araçlar - Monoray Sistemler - Bagaj Yükleme/Düzenleme - Paletleme ve Palet Boşaltma Sistemleri...

           

Temel Mühendislik Hizmetleri kapsamında; müşterilerimizden gelen istekler ve otomasyon uygulanacak alanın/yapının mimari özellikleri ile mahallerde kullanılan makinelerin güçleri ve çalışan insan sayıları dikkate alınarak, kullanılacak sistemlerin belirlenmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulamaktayız.
- Güç/Zaman etütleri yapıılması
- Alternatif Yöntemler belirlenmesi
- Sistemlerin Simülasyonunun yapılması
Sistemde kullanılabilecek konveyörler, malzeme asansörleri, besleme sistemleri, raylı araçlar, akıllı araçlar ve otomatik raflama sistemleri olmak üzere tüm kapasitelerin hesaplanıp, ön detaylar verilmesi ise Temel Mühendislik Hizmetlerinin bir sonraki aşamasıdır.
Sistem için alternatif yöntemler arasından en uygun olanları tespit edilerek, modül ve komponent fiyatları belirlenir. Alternatifler için ise simülasyonlar hazırlanıp, işleyiş ve performans karşılaştırmaları yapılmaktadır.
Sonuç olarak; en uygun ve fiyat/performanslı çözüm belirlenmektedir.

Bu hizmetlerin devamı olarak firmamız detaylı proje hazırlama hizmetlrini de vermektedir.

 

      
Tüm telif haklari saklidir. © 2014 olcsan makina sanayi a.s.