Sitede Ara

   


   
      

 

OTOMASYON SİSTEMLERİ

Konveyör

Dönüşlü Konveyör

90°-180° Dönüş Bantlı Konveyör

Bantlı Dönüş Konveyörü sadece bantlı konveyörlerle birlikte kullanılmaktadır. Düzgün oturma yüzeyi olmayan malzemelerin veya küçük boyuttaki malzemelerin taşınması için idealdir. Genellikle gıda sektöründe daha yoğun olarak kullanılmaktadır (Bisküvi, gofret vs...). Taşınan malzemenin durumu hiç değişmeden istenen yöne doğru iletilmesini sağlar. 90º ve 180º derece olmak üzere 2 çeşit imal edilmektedir.

 

      

 

 

10°-360° Dönüş Plastik Paletli Konveyör

Plastik Paletli dönüş konveyörleri daha çok 300 - 400m'ye kadar olan paket ve malzemenin taşınmasında kullanılır. Genellikle şişe dolum, ilaç, kağıt, seramik v.b. sanayilerde. Mamullerin taşınmasında karşılaşılan dönüş ve eğimli çıkış problemlerini çözmek için uygundur. 5 dereceden 360º dereceye kadar değişen her açıda imal edilebilir. Bu avantajları dolayısıyla kullanım alanları oldukça fazladır.

Ayrıca malzeme olarak LC Asetal'den imal edildikleri için aşınma ve korozyon gibi etkilerden oldukça az etkilenirler. Sulu ve nemli ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

      

 

 

90°-180°-270° Dönüş Rulolu Konveyör

Dönüş Rulolu konveyör, taşınan malzemenin durumu hiç değişmeden istenen yöne doğru iletilmesini sağlar. Radüs verilmiş gövde konstrüksiyonu ve konik ruloları ile en dar hacimlerde bile kullanılır. En küçük iç radus 400mm 'dir. Özel zincirlerle sessiz çalışma sağlanmaktadır. Ağır tiplerde ise yüksek güçlü zincir 2 sıra dişli üzerine 180º derece sarılmakta, rulodan ruloya güçlü bir tahrik sağlanmaktadır.

Yükün durumuna göre 40 - 50 - 60 - 76/80 - 89 - 102 - 108 - 114 ve 133mm çapında rulolar kullanılmaktadır.

 

      
Tüm telif haklari saklidir. © 2014 olcsan makina sanayi a.s.