Sitede Ara

   


   
      
  

 

OTOMASYON SİSTEMLERİ

Konveyör

Rulolu Konveyör (Tahrikli)

Çok çeşitli yükleri götürmede rulolu konveyör kullanılması idealdir. Fabrika içerisinde makine ve montaj hatlarında malzeme ve parça iletilmesi ve birbirine aktarılmasına uygundur. Ayrıca montaj hattı, biriktirme, depolama ve paketlemede verimi artırma amacıyla kullanılır.

Normal ve ağır yüklerin taşınması için uygundur.100-500 kg/m ağırlıkları rahatlıkla taşır. Normal tiplerde tahrik boydan boya tek sıra zincirle sağlanmaktadır. Ağır tiplerde ise yüksek güçlü zincir 2 sıra dişli üzerine 180o sarılmakta rulodan ruloya güçlü bir tahrik sağlanmaktadır. Sessiz ve kaymasız çalışmaktadır.

Yükün durumuna göre 40 - 60 - 76 - 89 - 102 - 108 - 114 ve 133mm çapında rulolar kullanılmaktadır. Ruloların aralığından faydalanarak kaldırma, döndürme, yön değiştirme için gerekli ekipmanlar rahatlıkla araya monte edilebilmektedir.

    

Broşür yükle (Adobe Acrobat) otomasyon rulolu konv 11.2004.pdf

Rulolu Konveyör (Tahriksiz)

Serbest Rulolu Konveyör, genellikle montaj hatlarında birbirine yakın istasyonlar arasında itme gücü ile parçaların taşınmasında kullanılır. Ayrıca hat sonlarında tahrikli konveyörlerin bitiş noktalarında bekleme yapmak amacıyla da kullanılmaktadır. Serbest Rulolu Konveyörler stok sahalarında raflara monte edilebilirler. Yaklaşık 4º - 5º eğimle monte edilen rulolar sayesinde uzun raflarda mallar ön kısımdan alındıkça arkadakiler öne doğru ilerleyerek yükleme ve boşaltmada kolaylık sağlarlar.

Yükün ağırlığına göre 40 - 60 - 89 mm çapta rulolar kullanılmaktadır. Rulo aralıkları istenilen sıklıkta imal edilebilir.

         

 

Rulolu Konveyör Opsiyonları

                     

Rulolu hattan tahrikli hatta giriş         "Stopper" li hat                                                Döner tablalı rulaolu aktarma

                

Malzemeyi hattan hızlı çıkarma        Rulolu hattan malzeme çıkarma            Rulolu hatta geçiş yolu (otomatik -pnömatik sistem)
 
      
Tüm telif haklari saklidir. © 2014 olcsan makina sanayi a.s.